Ekonomistler Platformu Hız Kesmiyor

Ahmet Can, Ekonomistler Platformu Genel Sekreteri

 

 

 

 

İşsizlik, iş piyasaları ve çalışanlar üzerine yazdığım yazılarıma bir aylık bir ara vererek, sizleri Ekonomistler Platformu’nun yeni dönemiyle ilgili bilgilendirmek istiyorum. Sizlerinde takip ettiği üzere Ekonomistler Platformu olarak bugüne kadar hiçbir kişi, kurum ve kuruluş etkisinde kalmadan görüşlerimizi kamuoyuyla paylaştık. Toplumun tüm kesimlerine eşit duruşumuzdan asla taviz vermedik ve yine sizlerin desteğiyle birlikte yolumuza hız kesmeden devam edeceğiz.

Yeni dönem beraberinde yeni faaliyetleri de getirecek bunlardan ilki aylık ekonomi okumaları olacak. Bu faaliyetimizle birlikte her ay düzenli olarak Ekonomistler Platformu ekibi ve misafir üyelerimiz bir araya gelerek, Dünya ve Türkiye Ekonomisi üzerine belirli bir konu üstünde fikir paylaşımında bulunacak ve ortaya aylık bir ekonomi analizi çıkaracağız. İkinci olarak; Ekonomistler Platformu ve Aksoy Araştırma ortaklığıyla yapacağımız anket çalışmasıyla hem gündemdeki ekonomik gelişmelerin nabzını iş dünyası ile tutacak hem de ekonomi dünyasında güvenilir bilginin adresi olmayı sürdüreceğiz.

Geçtiğimiz yıl ilkini gerçekleştirdiğimiz Ekonomi Politikaları Enstitüsü ile ekonomi alanında saygın kişilerden oluşan danışma kurulu üyelerimiz akademisyenlerimizle, ekonomiye ilgi duyan yaklaşık 25 kişilik katılımcıyı bir araya getirerek; karşılıklı fikir alışverişine dayalı, nitelikli bilgiye birincil kaynaklardan ulaşılabilen, soru ve cevaplarla zenginleşen eğitim programımızı birkaç değişiklikle tekrardan sizlerin katılımına açacağız. Diğer taraftan Ekonomistler Platformu olarak bugüne kadar birçok AB projelerinde yer aldık ya da yer almak isteyen kurumlara danışmanlık hizmeti sunduk ayrıca bu konuda kendini geliştirmek isteyen kişilere proje yazma kamplarımızla AB proje yazımı konusunda gerekli bilgi ve beceriyi kazandırdık. Yeni dönemimizde AB proje yazma eğitimlerimizle ve önemli bilgi birikimi ve deneyime sahip olduğumuz AB, Kalkınma Ajansları, ve diğer kuruluşların hibe programlarından nasıl yararlanılacağına dair danışmanlık hizmetlerimiz devam edecektir.

Ekonomistler Platformu faaliyetlerinde aktif rol almak isteyenler resmi internet sitemizdeki dernek üyeliği sayfasından üyelik prosedürlerini yerine getirmelidirler. Yeni sürecimizde daha çok çalışıp üretkenliğimizi artırarak, genç ve dinamik ekibimize yeni üyelerimizi dahil ederek Türkiye ekonomisinin fikir fabrikasını büyüteceğiz.

 

 

En iyi geciktirici sprey resmi satış sitesidir.Geciktirici ürünlerini indirimde alabilirsiniz.

Önceki Eğitimsiz Toplumların Kanayan Yarası Şiddet
Sonraki Cari Açığın İlacı: Rasyonel Eğitim

Yazar Hakkında

Ekonomistler Platformu
Ekonomistler Platformu 701 yazı

Ekonomistler Platformu, Türkiye’de ekonomi politikaları alanında referans bir sivil toplum örgütü olmak üzere 2000 yılından bu yana faaliyetlerini sürdürmektedir.

Bu yazıları da beğenebilirsiniz

Genel

Sosyal Medya Hesaplarımızın Yönetimi

Berna Ülkü, Ekonomistler Platformu Üyesi Ekonomistler Platformundaki ilkyazımda; bu platformun kurulmasında ve yaşamasında emeği geçen herkesi tebrik eder, İnsan Kaynakları alanında gelişmemde ve ilerlememde emeği bulunan değerli mentörüm SnSerdarBayındır’ a

Genel 0 Yorum

Dünyadan: İş İlanı

Araştırmacı (Postdoc) “Çevre ve Kaynak Ekonomisi, Çevresel Yönetim” Yer: ZEW Avrupa Ekonomik Araştırmalar Merkezi, Almanya Son Başvuru Tarihi : 09 Haziran  2011 Manheim, Almanya, Avrupa Ekonomik Araştırma Merkezi (ZEW), kar

Genel 0 Yorum

Makrogörünüm Haziran

Fırat Polat, Ekonomistler Platformu Genel Sekreter Yardımcısı   Türkiye olarak bir seçim sürecini daha geride bırakmış durumdayız. Yeni dönemin ülkemiz açısından hayırlı olmasını dilerim. Bu dönemde meclisi, iktidarıyla, muhalefetiyle sıkı