Acenta Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Ekonomistler Derneği’nin ÇSGB İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı “Kayıtlı İstihdamın Teşviki II Mali Destek Programı tarafından hibe almaya hak kazanan projesi “Turizm Sektörü Çalışanları Geleceğe Güvenle Bakıyor” Kuşadası’nda çalışmalarına başladı.

Kuşadası pilot uygulama yeri olarak belirlenen ve 12 ay sürecek projede turizm sektörüne yönelik sorunlar değerlendirilerek; hizmet kalitesini ve verimliliği arttırmak üzere bir Akreditasyon Sistemi geliştirilecektir.

TURSAB ve Nişantaşı Üniversitesi’nin ortak olduğu proje kapsamında Bilgilendirme Toplantısı; 15-22 Nisan 2017 tarihleri arasında Turizm Haftası çerçevesinde yapılan etkinliklere denk getirilmiştir. 17 Nisan 2017 tarihinde organize edilen toplantıda  TURSAB Başkanı Sn. Başaran Ulusoy, IRO Başkanı Sn. Hakan Eğinlioğlu, TÜROB Yönetim Kurulu Üyesi  Sn. Kasım Zoto,  İBB Başkan Danışmanı Sn. Tülin Ersöz, Gurme Sn. Vedat Başaran’ın katılımı ile “İstanbul’un Turizm Sorunları ve Çözüm Önerileri” üzerine bir panel de İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürü Sn. Dr. Çoşkun Yılmaz başkanlığında gerçekleştirilmiştir. Turizm sektörüne yön veren işletme sahipleri, acenta temsilcileri kamu kurumu temsilcileri olmak üzere 99 kişi toplantıya katılım göstermiştir. Ülke genelindeki 39 Bölgesel Yürütme Kurulu da online bağlanarak toplantıya iştirak etmiştir.

Toplantı kapsamında proje ekibinden Filiz Ayseli program ve projeye yönelik detaylı bir sunum gerçekleştirmiştir. Sonrasında panel eşliğinde turizm sektörünün Türkiye ekonomisindeki yeri ve küresel ekonomik trendler konuşulmuştur.

Önceki Anadolu Sohbetleri-Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi
Sonraki 1 Dakikada Ekonomi Gündemi-19.04.2017

Yazar Hakkında

Ekonomistler Platformu
Ekonomistler Platformu 701 yazı

Ekonomistler Platformu, Türkiye’de ekonomi politikaları alanında referans bir sivil toplum örgütü olmak üzere 2000 yılından bu yana faaliyetlerini sürdürmektedir.

Bu yazıları da beğenebilirsiniz

Turizm Sektöründe Kayıtlı İstihdamın Desteklenmesi 0 Yorum

Kuşadası Çalışan Memnuniyeti Araştırması Raporu

Ekonomistler Platformu, T.C. Nişantaşı Üniversitesi ve Türkiye Seyahat Acentaları Birliği ortaklığı ve Avrupa Birliği ve T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı desteği ile yürütülen “Turizm Sektörü Çalışanları Geleceğe Güvenle Bakıyor”

Turizm Sektöründe Kayıtlı İstihdamın Desteklenmesi 0 Yorum

İş Birliği Toplantısı

Kayıtlı İstihdamın Teşviki II programı kapsamında Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen “Turizm Çalışanları Geleceğe Güvenle Bakıyor” projesi kapsamında 28.11.2016 tarihinde Efes Kongre Merkezinde  İş Birliği Toplantısı düzenlendi.

Araştırma Raporları 0 Yorum

Turizm Sektöründe Kayıtdışı İstihdam ve Bölgesel İstihdam Değerlendirme Raporu

Ekonomistler Platformu, T.C. Nişantaşı Üniversitesi ve Türkiye Seyahat Acentaları Birliği ortaklığı ve Avrupa Birliği ve T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı desteği ile yürütülen “Turizm Sektörü Çalışanları Geleceğe Güvenle Bakıyor”

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış!

İlk yorumu yapan siz olabilirsiniz!

Yanıt verin