Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB), Ekonomistler Platformu ve İstanbul Ticaret Üniversitesi ortaklığıyla yürütülen “Hedef Sağlık, İstikamet İstanbul” projesi kapsamında planlanan Yurtdışı Acenteler İstanbul Ziyareti ve 2. Bilgilendirme Semineri, sağlık turizmiyle ilgilenen yurtiçi ve yurtdışı acenteler, hastaneler ve sağlık kuruluşlarının katılımıyla gerçekleştirildi. Etkinliklere 30 yurtdışı acentenin yanı sıra, Türkiye’den çok sayıda acente ve sağlık kuruluşu katıldı.

25 Mayıs 2016 Çarşamba günü Taksim Elite World Hotel’de gerçekleşen etkinlikte, ülkemizde sağlık turizminin doğru uygulanması ve gelişimine katkı sağlanması, İstanbul’un bir sağlık turizmi destinasyonu olarak rekabet gücünün arttırması ve sağlık turizmi ile ilgilenen acenteler ve sağlık kuruluşları arasındaki işbirliğinin arttırılması yönündeki proje hedefleri doğrultusunda bilgilendirme sunumları ve ikili işbirliği toplantıları yapıldı.

Açılış konuşmalarıyla başlayan etkinlik, acente ve hastane temsilcilerinin sağlık turizmine ilişkin sunumlarıyla devam etti. Daha sonra toplantı salonu bir fuar alanı düzenine dönüştürülerek entegrasyonu ve işbirliğini arttırmak amacıyla acenteler ve sağlık kurumları arasında ikili görüşmelerin gerçekleştirilmesi sağlandı.