MART:
9 Mart: Proje Geliştirme Eğitim Programı, Beyoğlu Belediyesi
17 Mart: Forum İstanbul 2005 toplantısı gençlik katılım kontenjanı derneğimize verildi.
23 Mart: Avrupa-Birliği haberleşme listesi kuruldu.

NİSAN

11 Nisan: Beşiktaş Belediyesi ile ABEGPBM projesi için görüşme,

Oğuz Demir: Ekonomistler Platformu Genel Koordinatörü
Çağlayan Koşal: Ekonomistler Platformu Uluslararası İlişkiler Direktörü

16 Nisan: Gaziosmanpaşa Üniversitesi – Tokat Erbaa Belediyesi – EKONOMİSTLER PLATFORMU Bilgilendirme Semineri

Mehmet Yantaç: Libra Tekstil Genel Müdürü
Prof. Dr. Zehra Seyfikli: Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü
Oğuz Demir: Ekonomistler Platformu Genel Koordinatörü

MAYIS:
6-7 Mayıs: Forum İstanbul 2005 toplantısı katılımı ve gençlik toplantısı gerçekleştirildi.
16 Mayıs: “AB Günlüğü”nün ilk sayısı çıktı.
17 Mayıs: AB Gençlik Programları Gönüllü Gençlik Değişimleri Programı eğitimine katılım gösterildi ve EKONOMİSTLER PLATFORMU Ulusal Ajans tarafından gençlik değişimleri için akredite oldu.
20 Mayıs: Tokat Erbaa Belediyesi proje geliştirme faaliyetleri başlatıldı.
21 Mayıs: Lions Club bursiyerlerine AB Eğitim Programları Bilgilendirme semineri gerçekleştirildi.
Oğuz Demir: Ekonomistler Platformu Genel Koordinatörü
Mehmet Sevgili: Ekonomistler Platformu Genel Sekreter Yardımcısı
Adem Adıgüzel: Ekonomistler Platformu Saymanı ve Mali İşler Direktörü
26 Mayıs: Tarihi Kentler Birliği Seminerleri’nin son ayağında birlik üyesi belediyelere AB Mali Yardımları konusunda eğitim gerçekleştirildi.
27 Mayıs:   Fatih Belediyesi ile proje geliştirme çalışmaları başladı.

HAZİRAN:
12 Haziran: Kızıltoprak’taki ofis faaliyete geçti.
12 Haziran: TRinvest Proje – Yatırım – Kalkınma Ajansı ile ortak çalışmalar yürütülmesi konusunda anlaşma sağlandı.
15 Haziran: EKONOMİSTLER PLATFORMU Başkanı Oğuz Demir, Sivas Milletvekili Selami Uzun ile Sivas’ta bölgesel kalkınma bağlamında yapılabilecek çalışmaları görüşmek üzere Ankara’da biraraya geldi.
20 Haziran: ABD Ticaret Odası tarafından kurulmuş olan Centre For International Private Enterprise isimli kuruluşa proje başvurusu yapıldı.
25 Haziran: İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kontrol Daire Başkanlığı ile proje geliştirme faaliyetleri başladı.
29 Haziran: Fatih Belediyesi ile birlikte gerçekleştirilecek “Sosyal Projeler İletişim Merkezi” ve “İstihdam Evi” projeleri için çalışmalara başlandı.

TEMMUZ:
5 Temmuz:  Ekonomistler Platformu, çevre konulu bir proje çalışması için belediye başkanının daveti üzerine Kastamonu Pınarbaşı ilçesine ziyarette bulundu.
Çağlayan Koşal: Ekonomistler Platformu Uluslararası İlişkiler Ekibi Direktörü
Mehmet Sevgili: Ekonomistler Platformu Genel Sekreter Yardımcısı
15 Temmuz:  Tokat Erbaa ilçesinde Belediye öncülüğünde gerçekleştirilen sektörel gelişim, istihdam artrmaya yönelik eğitim ve çevre eğitimi projeleri AB Komisyonu’na sunuldu.
16 Temmuz:  Beşiktaş Kent Konseyi kuruluş çalışmaları hazırlık toplantısına katılım gösterildi ve Konsey’de yer alınmasına karar verildi.
Oğuz Demir: Ekonomistler Platformu Genel Koordinatörü
Salih Boşça: Ekonomistler Platformu
18  Temmuz:  Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası’nın organize ettiği Bölgesel Kalkınma ve Ekonomi Beklentileri konulu toplantıya katılım gösterildi.
Dr. Masum Türker: Ekonomiden Sorumlu Devlet Eski Bakanı
Şenol Daştan: Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı
Oğuz Demir: Ekonomistler Platformu Genel Koordinatörü
26 – 28  Temmuz:  Ekonomistler Platformu Eğitim Ekibi Şefkat Eğitim Kurumlarına yönelik olarak proje geliştirme eğitimi  gerçekleştirildi.

AĞUSTOS:
5 Ağustos: Bursa Yerel Gündem 21 “Özgeçmişe Yatırım” konulu toplantıya katılım gösterildi.
Emre Balıca: Ekonomistler Platformu Bursa İl Koordinatörü
Nejat Yahya: Nuyteks Tekstil Genel Müdürü ve Çin Bursa Fahri Konsolosu
Oğuz Demir: Ekonomistler Platformu Genel Koordinatörü
11 Ağustos:  İstanbul Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile Zabıta Teşkilatının AB’ye uyumu ile ilgili proje programlama çalışmalarının ilk etabı tamamlandı.
11 Ağustos:  Ekonomistler Platformu tarafından Fatih Belediyesi ile işbirliği yapılarak hazırlanan Sosyal Projeler İletişim Merkezi projesi Avrupa Komisyonu’na sunuldu.
11 – 13 Ağustos:  Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği üyesi 120 belediye temsilcisine Bölgesel Kalkınma Programları ile ilgili proje geliştirme eğitimi verildi.
16 Ağustos:  Beyoğlu Belediyesi – Ekonomistler Platformu işbirliği protokolü imzalandı.
23 – 25 Ağustos:  Sivas Milletvekili Selami Uzun’un davetlisi olarak Sivas iline bağlı tüm ilçe ve belde belediye başkanlarının katılımıyla; üç ilçede (Su Şehri, Kangal ve Şarkışla) “Bölgesel Kalkınma Programları” konulu bilgilendirme seminerleri gerçekleştirildi.
26 Ağustos:  Yozgat Sanayi ve Ticaret Odası İşbirliği ile Yozgat ilinde “AB Mali Yardımları” konulu bilgilendirme semineri gerçekleştirildi.

EYLÜL:
3 – 4 Eylül: Beyoğlu Belediyesi’nde gerçekleştirilen Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi’ne Ekonomistler Platformu eğitimci gönderdi.
5 – 17 Eylül:  Ekonomistler Platformu Uluslararası İlişkiler Ekibi İtalya’da AB tarafından desteklenen bir projeye katılarak, Ferrara’da tanıtım faaliyetleri gerçekleştirdi.
5 – 8 Eylül:  Orta Anadolu Kalkınma Birliği tarafından Kayseri’de organize edilen Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi’ne Ekonomistler Platformu eğitimci gönderdi.
12– 15 Eylül:  Orta Anadolu Kalkınma Birliği tarafından Yozgat’ta organize edilen Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi’ne Ekonomistler Platformu eğitimci gönderdi.
16 Eylül:  Ege Sanayici ve İşadamları Derneği (ESİAD) KOBİ Fırsat Penceresi Projesi eğitim programına eğitimci gönderildi.
22 Eylül:  Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası ile KOBİ Destek Projesi protokolü imzalandı.

24 – 25 Eylül:  Ekonomistler Platformu Heyeti Gökçeada’ya ziyarette bulundu. İlçe Belediye Başkanı ve Elta-ada Tarım ve Hayvancılık İşletmesi yetkilileri ile adayla ilgili görüşmeler yapıldı.
27 Eylül:  Ekonomistler Platformu Genel Koordinatörü Oğuz DEMİR, Beyoğlu Belediyesi Yerel Sivil Güç Birliği Merkezi AB Kurulu Başkanlığı’na, Ekonomistler Platformu Genel Sekreteri Onur Ozan Ekşioğlu ise kurul Genel Sekreterliği’ne seçildi.
28 Eylül:  Yozgat ili Sorgun İlçesi Ticaret ve Sanayi Odası ile ilçenin kalkınma modeli oluşturulmasına yönelik protokol imzalandı.
29 Eylül:  Ekonomistler Platformu Heyeti Çanakkale’de temaslarda bulundu. Tarım İl Müdürlüğü ve Onsekiz Mart Üniversitesi ile organik tarım projeleri ile ilgili görüşmeler yapıldı.
29 Eylül:  Ekonomistler Platformu Uluslararası İlişkiler ve AB AR – GE Merkezi Direktörü Çağlayan KOŞAL, eğiticilerin eğitimine yönelik bir çalışmaya katılmak üzere Romanya’ya gitti.
30 Eylül:  Ege Sanayici ve İşadamları Derneği (ESİAD) KOBİ Fırsat Penceresi Projesi eğitim programına eğitimci gönderildi.

EKİM:
3 Ekim:    “Müzakere Günlüğü” ilk sayısı yayınlandı.
6 – 7 Ekim:  Ekonomistler Platformu Ekibi Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası ve Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası’nın davetlisi olarak Yozgat’ta iki günlük temaslarda bulundu.
10 Ekim: Ekonomistler Platformu Genel Koordinatörü Oğuz Demir Konya’da sivil toplum örgütleri ile temaslarda bulundu.
15 Ekim:  Ekonomistler Platformu, Sorgun Kaymakamlığı, Sorgun Belediyesi, Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası, Sorgun İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Sorgun Tarım İlçe Müdürlüğü gibi bölgedeki kamu kurumlarının, sivil toplum örgütlerinin temsilcilerinin katılımıyla “Sorgun Kalkınma Modeli Çalıştayı” gerçekleştirildi.
19 Ekim: Sorgun Kalkınma Modeli Raporu çalışmalarına başlandı. Bu çerçevede Ekonomistler Platformu uzmanları bir ay sürecek çalışma çerçevesinde Sorgun’da ilk temaslara başladı.
19 Ekim: Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası ile birlikte hazırlanan KOBİ Destek Projesi uygulamaları kapsamında Ekonomistler Platformu uzmanları Yozgat’ta göreve başladı.
21 Ekim: Ekonomistler Platformu Genel Koordinatörü Oğuz Demir Ankara’da Sivas ve Düzce Milletvekilleri ile temaslarda bulundu.

22 Ekim: Ekonomistler Platformu Genel Koordinatörü Zile ilçesinde Tarım ve Köy İşleri Müdürü ve Zile Belediye yetkilileri ile temaslarda bulundu. Büyüközlü köyü yol yapım projesi işle ilgili gözlemlerde bulunuldu.
22 Ekim: Ekonomistler Platformu Uluslararası İlişkiler ve AB AR-GE Ekibi ile Beyoğlu Yerel Sivil Güç Birliği Merkezi’nin ortaklaşa yürüttüğü gençlik programı ile ilgili ön çalışmalar yapıldı.
31 Ekim: Ekonomistler Platformu çalışmaları hakkında bilgi veren ve Türkiye’de sosyal atılım ve kalkınma ile ilgili kamuoyu oluşturmayı amaçlayan “Projeksiyon” dergisi yayın hayatına başladı.

KASIM:
11-13 Kasım: Ekonomistler Platformu Genel Koordinatörü Oğuz Demir Sivas ilinin Hafik, Kangal, Suşehri, Gürün ve Şarkışla Belediye Başkanları ile Yozgat ilinin Sorgun ve Boğazlıyan ilçeleri belediye ve oda temsilcileriyle görüşmeler gerçekleştirdi.

ARALIK:
31 Aralık: Ekonomistler Platformu ile İktisadi Kalkınma ve Sosyal Atılım Derneği birleşerek birlikte faaliyet gösterme kararı verdi.