Turizm Sektörü ve Kayıtlı İstihdam Konferansı Gerçekleşti

Turizm Ve Kayıtlı İstihdam Konferansı, Turizm Çalışanları Geleceğe Güvenle Bakıyor Projesi kapsamında 23 Mayıs Salı günü Kuşadası Ephesia Otel’de gerçekleştirildi.

Açılış konuşmaları Ekonomistler Platformu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Oğuz DEMİR, Kuşadası BYK Başkanı Gökhan AYDIN, Kuşadası Belediye Başkanı Özer KAYALI ve Kuşadası Kaymakamı Muammer AKSOY tarafından yapıldı.

Kayıtlı İstihdamın Teşviki II programı kapsamında Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen “Turizm Çalışanları Geleceğe Güvenle Bakıyor” projesi, Ekonomistler Derneği, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) ve T.C. Nişantaşı Üniversitesi işbirliği ile 1 Temmuz 2016 tarihinde uygulanmaya başlandı. Proje kapsamında;

  • Kayıtlı İstihdam Destek Ofisi (KİDO) Kurulması
  • Sektörel – Bölgesel Analizler ve Vaka Çalışmaları
  • Seyahat Acentaları Bilgilendirme Seminerleri
  • Turizm İşletmeleri Bilgilendirme Seminerleri İşbirliği Toplantıları

faaliyetleri gerçekleştirildi. Kuşadası özelinde gerçekleştirilen bu faaliyetlerle, hem Kuşadası hem de Türkiye genelinde turizm sektörünün yaşadığı sorunları, bu sorunlara yönelik çözüm önerileri ve turizm sektöründe kayıtlı istihdamın önemi konu başlıklarında çalışmalar yapıldı.

Projenin son faaliyeti olan Turizm Sektörü ve Kayıtlı İstihdam Konferansı ile proje kapsamında gerçekleştirilen faaliyetlerin tanıtılması, Türkiye genelinde turizm sektörü ve kayıtlı istihdamın teşvikine ilişkin örnek uygulamaların gösterilmesi, yapılan araştırmalar sonucunda elde edilen sonuçların paylaşılması, Kuşadası`nda turizmin geleceği, Türkiye`deki turizm politikaları ve dış dünyada Türkiye algısı konu başlıklarının, yerel otoritenin, kamu kurum ve kuruluş temsilcilerinin, sektörün önde gelen işletmelerinin (acenta, otel, restoran, eğlence mekanı vs.), sivil toplum örgütlerinin, sendikaların, işveren örgütlerinin, hukukçuların, akademisyenlerin katılımı ile düzenlendi.

Açılış konuşmalarının ardından; Ertan AKSOY’ un Panel Başkanlığını yürüttüğü ilk oturum başlatılarak; Victoria SIMEONOVA SLAVKOVA (Regional Development Association), Aynur KARAKAYA (Komer Genel Müdürü) ve Bahattin YÜCEL (54. Dönem Kültür ve Turizm Bakanı) ile Türkiye`Deki Turizm Politikaları ve Yurt Dışında Türkiye Algısı konusu masaya yatırıldı. Katılımcılardan gelen sorularla birlikte verimli bir söyleşi gerçekleştirildi.

Programın ikinci oturumunun başkanlığını yapan projenin genel koordinatör yardımcısı Filiz AYSELİ, Kuşadası Turizmi, İstihdamı ve Geleceği ile ilgili bir konuşma yaparak konu hakkında Kuşadası’nda önemli işletmelerden olan Pine Bay Otelinin Genel Müdürü Tafil Gürbüzbildik’ e ve Kuşadası İş Kadınları Derneği Başkan Yardımcısı Meryem GÜREL KAVAFOĞLU’ na söz hakkı verdi.

Programın kapanış konuşmasını ise Ekonomistler Platformu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Oğuz DEMİR yaparak konferansı sonlandırdı.

 

Önceki 1 Dakikada Ekonomi Gündemi - 24.05.17
Sonraki 1 Dakikada Ekonomi Gündemi - 26.05.17

Yazar Hakkında

Ekonomistler Platformu
Ekonomistler Platformu 701 yazı

Ekonomistler Platformu, Türkiye’de ekonomi politikaları alanında referans bir sivil toplum örgütü olmak üzere 2000 yılından bu yana faaliyetlerini sürdürmektedir.

Bu yazıları da beğenebilirsiniz

Turizm Sektöründe Kayıtlı İstihdamın Desteklenmesi 0 Yorum

İş Birliği Toplantısı

Kayıtlı İstihdamın Teşviki II programı kapsamında Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen “Turizm Çalışanları Geleceğe Güvenle Bakıyor” projesi kapsamında 28.11.2016 tarihinde Efes Kongre Merkezinde  İş Birliği Toplantısı düzenlendi.

Turizm Sektöründe Kayıtlı İstihdamın Desteklenmesi 0 Yorum

Kayıt Dışı İstihdam ve Hukuki Boyutu

Kayıt Dışı İstihdam Nedir ve Çeşitleri Nelerdir? Kayıt dışı istihdamı, sosyal güvenlik açısından niteliği itibariyle kanunlara uygun şekilde çalışarak istihdama katılan kişilerin, çalışmalarının gün veya ücret olarak ilgili kamu kurum

Turizm Sektöründe Kayıtlı İstihdamın Desteklenmesi 0 Yorum

Kuşadası Ofisi – İş İlanı

Avrupa Birliği ve T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından desteklenen “Turizm Sektöründe Kayıtlı İstihdamın Desteklenmesi” projesi kapsamında Ekonomistler Derneği’nin Kuşadası’ndaki Kayıtlı İstihdam Destek Ofisi’nde 12 ay boyunca görevlendirilmek üzere

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış!

İlk yorumu yapan siz olabilirsiniz!

Yanıt verin