Turizm Sektörü ve Kayıtlı İstihdam Konferansı

Turizm Sektörü ve Kayıtlı İstihdam Konferansı

Ekonomistler Derneği’nin ÇSGB İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı “Kayıtlı İstihdamın Teşviki II Mali Destek Programı tarafından hibe almaya hak kazanan projesi “Turizm Sektörü Çalışanları Geleceğe Güvenle Bakıyor” Kuşadası’nda 1 Temmuz 2016 tarihinden itibaren yürütülmektedir.

Proje kapsamında turizm işletmeleri, acentalar başta olmak üzere turizm sektöründeki ilgili aktörlere yönelik işbirliği toplantıları ve bilgilendirme seminerleri gerçekleştirilmiştir. Kuşadası Efes Kongre Merkez’inde açılan Kayıtlı İstihdam Destek Ofisi’nde turizm çalışanları ve işletmelerine yönelik ücretsiz hukuki danışmanlık hizmeti verilmektedir.

Kuşadası pilot uygulama yeri olarak sektörün mevcut durumunu ortaya koyan bir saha çalışması yapılmış, turizm sektöründeki hizmet kalitesinin arttırılmasına yönelik Akreditasyon Sistemi geliştirilmiştir.

Projenin son faaliyeti  “Turizm Sektörü ve Kayıtlı İstihdam Konferans”ı 23 Mayıs 2017 tarihinde Ephesia Otel’de organize edilecektir. Konferans kapsamında katılımcı isimler; Kuşadası Kaymakamı Sn. Muammer Aksoy, Kuşadası Belediye Başkanı Sn. Özer Kayalı, TURSAB Kuşadası Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Sn. Gökhan Aydın açılış konuşmaları ile yer alacaktır.

Konferans kapsamında “Türkiye’deki Turizm Politikaları ve Yurt Dışında Türkiye Algısı” panelinde Regional Development Association’dan Sn. Victoria  Sımeonova Slavkova, KOMER Genel Müdürü Sn. Aynur Karakaya, 54. Dönem Kültür ve Turizm Bakanı Sn. Bahattin Yücel konuşmacı olacaktır. Öğleden sonra ise “Kuşadası Turizmi, İstihdamı ve Geleceği” panelinde IPOR Araştırma Şirketinden Sn. Ertan Aksoy, Pine Bay Oteli Genel Müdürü Sn. Tafil Gürbüzbildik, Kuşadası İş Kadınları Derneği Başkan Yardımcısı Sn. Meryem Gürel Kavafoğlu  yer alacaktır.

Önceki 1 Dakikada Ekonomi Gündemi - 17.05.17
Sonraki 1 Dakikada Ekonomi Gündemi - 24.05.17

Yazar Hakkında

Ekonomistler Platformu
Ekonomistler Platformu 655 yazı

Ekonomistler Platformu, Türkiye’de ekonomi politikaları alanında referans bir sivil toplum örgütü olmak üzere 2000 yılından bu yana faaliyetlerini sürdürmektedir.

Bu yazıları da beğenebilirsiniz

Turizm Sektöründe Kayıtlı İstihdamın Desteklenmesi 0 Yorum

Kayıt Dışı İstihdamın Toplum Üzerindeki Sosyo-Ekonomik Etkileri

Daha önce sitemizde yayınlanmış olan “Kayıt Dışı İstihdam ve Hukuki Boyutu” başlıklı yazımızdan hatırlayacağınız üzere kayıt dışı istihdam; en basit tanımıyla çalışma mevzuatına aykırı olarak sigortasız işçi çalıştırmak, sigorta primlerini eksik yatırmak

Turizm Sektöründe Kayıtlı İstihdamın Desteklenmesi 0 Yorum

KİDO Ofisi Kuşadası Belediye Başkanı’nı ziyaret etti

Turizm Sektörü Çalışanları Geleceğe Güvenle Bakıyor Projesi kapsamında İstanbul’dan bir heyet Kuşadası’nda bulunan KİDO ofisine ziyaret gerçekleştirdi. Kuşadası’nda kayıtdışı istihdama yönelik yürütülen proje kapsamında Mustafa Berker, Filiz Ayseli, Canberk Türkeç,

Turizm Sektöründe Kayıtlı İstihdamın Desteklenmesi 0 Yorum

İş Birliği Toplantısı

Kayıtlı İstihdamın Teşviki II programı kapsamında Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen “Turizm Çalışanları Geleceğe Güvenle Bakıyor” projesi kapsamında 28.11.2016 tarihinde Efes Kongre Merkezinde  İş Birliği Toplantısı düzenlendi.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış!

İlk yorumu yapan siz olabilirsiniz!

Yanıt verin