Ekonomistler Derneği’nin ÇSGB İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı “Kayıtlı İstihdamın Teşviki II Mali Destek Programı tarafından hibe almaya hak kazanan projesi “Turizm Sektörü Çalışanları Geleceğe Güvenle Bakıyor” Kuşadası’nda çalışmalarına başladı.

Kuşadası pilot uygulama yeri olarak belirlenen ve 12 ay sürecek projede turizm sektörüne yönelik sorunlar değerlendirilerek; hizmet kalitesini ve verimliliği arttırmak üzere bir Akreditasyon Sistemi geliştirilecektir.

TURSAB ve Nişantaşı Üniversitesi’nin ortak olduğu proje kapsamında Bilgilendirme Toplantısı; 15-22 Nisan 2017 tarihleri arasında Turizm Haftası çerçevesinde yapılan etkinliklere denk getirilmiştir. 17 Nisan 2017 tarihinde organize edilen toplantıda  TURSAB Başkanı Sn. Başaran Ulusoy, IRO Başkanı Sn. Hakan Eğinlioğlu, TÜROB Yönetim Kurulu Üyesi  Sn. Kasım Zoto,  İBB Başkan Danışmanı Sn. Tülin Ersöz, Gurme Sn. Vedat Başaran’ın katılımı ile “İstanbul’un Turizm Sorunları ve Çözüm Önerileri” üzerine bir panel de İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürü Sn. Dr. Çoşkun Yılmaz başkanlığında gerçekleştirilmiştir. Turizm sektörüne yön veren işletme sahipleri, acenta temsilcileri kamu kurumu temsilcileri olmak üzere 99 kişi toplantıya katılım göstermiştir. Ülke genelindeki 39 Bölgesel Yürütme Kurulu da online bağlanarak toplantıya iştirak etmiştir.

Toplantı kapsamında proje ekibinden Filiz Ayseli program ve projeye yönelik detaylı bir sunum gerçekleştirmiştir. Sonrasında panel eşliğinde turizm sektörünün Türkiye ekonomisindeki yeri ve küresel ekonomik trendler konuşulmuştur.