Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB), Ekonomistler Platformu, İstanbul Ticaret Üniversitesi ortaklığıyla yürütülen ve İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından finanse edilen  ‘Hedef Sağlık, İstikamet İstanbul Projesi’ kapsamında, Proje Koordinatörü Neyir Seda Ütügen ve Proje Asistanı Sena Cebe 25-28 Nisan 2016 tarihleri arasında Dubai’de  gerçekleştirilen ‘ATM Dubai Turizm Fuarı’na katıldılar.

ATM Dubai Turizm Fuarı Ortadoğu’nun en prestijli fuarlarının başında geliyor ve her yıl fuara dünyanın birçok bölgesinden turizm profesyonelleri yoğun ilgi gösteriyor.

Fuarda “Hedef Sağlık, İstikamet İstanbul” Projesi Avrupa ve Orta Doğu ülkeleri başta olmak üzere katılımcı ülkelerin temsilcilerine tanıtılarak ve farklı dillerde hazırlamış olan kataloglar dağıtılarak bilgi alışverişinde bulunuldu. Projenin ilerleyen aşamasında gerçekleştirilecek olan “Yurtdışı Acentalar İstanbul Ziyareti” için de, proje amaçlarına yönelik olarak, sağlık turizmi ile ilgilenen acentalarla iletişim kuruldu ve bu acentalar İstanbul’a davet edildi.