Hedef Sağlık, İstikamet İstanbul Projesi Bilgilendirme Semineri Gerçekleştirildi

Ülkemizde sağlık turizminin doğru uygulanması ve gelişimine katkı sağlamak amacıyla İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından finanse edilerek Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB), Ekonomistler Platformu ve İstanbul Ticaret Üniversitesi ortaklığıyla uygulanan “İstanbul’da Sağlık Turizmi Kapasitesinin Güçlendirilmesi: Hedef Sağlık, İstikamet İstanbul” projesi bilgilendirme seminerlerinin ilki Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirildi.

7 Nisan 2016’daki seminerde açılış konuşmasını yapan Ekonomistler Platformu Başkanı Yrd. Doç. Dr. Oğuz Demir, projenin Türkiye’deki sağlık turizmine katkı sağlayacağını belirterek, somut hedeflerin yakalanması ve ülke ekonomisine katkı için yalnızca meslek kuruluşlarının çabasının yeterli olmayacağını, şirketlerin katkı ve çabasıyla gelişme kaydedilebileceğini söyledi.

İstanbul’daki tüm hastanelerin sağlık turizmine tam anlamıyla hazır olabilmesi için çalıştıklarını belirten İl Sağlık Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Reşat Dabak ise merdivenaltı çalışan sağlık kuruluşlarının sayısının hayli fazla olduğunu ve bunlarla mücadelenin de aralıksız sürdüğünü ifade ederek, Hedef Sağlık, İstikamet İstanbul projesinin sağlık turizminin kayıt altına almakta da önemli bir katkı sağlayacağına işaret etti.

Seminerde ayrıca TÜRSAB Sağlık Turizmi Komitesi Başkanı Nejat E. Ağman, OHSAD Temsilcisi ve Kolan Hastaneler Grubu Genel Müdür Yardımcısı Neslihan Kahraman, Karacı Turizm Başkanı Aziz Ciga ve Bilir Turizm Başkanı Ali Bilir de deneyimlerini paylaştılar.

 

Önceki Hocaların Hocası Prof. Dr. Erdoğan Alkin'i anıyoruz.
Sonraki Mobil Teknoloji, Mobil İstihdam Projesi Türkiye İş Kurumu Toplantısı

Yazar Hakkında

Ekonomistler Platformu
Ekonomistler Platformu 692 yazı

Ekonomistler Platformu, Türkiye’de ekonomi politikaları alanında referans bir sivil toplum örgütü olmak üzere 2000 yılından bu yana faaliyetlerini sürdürmektedir.

Bu yazıları da beğenebilirsiniz

Hedef Sağlık, İstikamet İstanbul 0 Yorum

Hedef Sağlık, İstikamet İstanbul Projesi Hizmet Alımı İhale İlanı

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği, İstanbul Kalkınma Ajansı Sağlık Turizm Merkezi İstanbul Mali Destek Programı kapsamında sağlanan mali destek ile Aşık Kerem Sok. Dikilitaş Mah. No:42 Fulya / Beşiktaş İSTANBUL’da, İstanbul`da

Hedef Sağlık, İstikamet İstanbul 0 Yorum

“Hedef Sağlık, İstikamet İstanbul” Projesi kapsamında ATM Dubai Turizm Fuarı’ndaydık

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB), Ekonomistler Platformu, İstanbul Ticaret Üniversitesi ortaklığıyla yürütülen ve İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından finanse edilen  ‘Hedef Sağlık, İstikamet İstanbul Projesi’ kapsamında, Proje Koordinatörü Neyir Seda Ütügen

Hedef Sağlık, İstikamet İstanbul 0 Yorum

Hedef Sağlık, İstikamet İstanbul

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği’nin (TÜRSAB) Ekonomistler Platformu ortaklığıyla İstanbul Kalkınma Ajansı’na başvurduğu  “İSTANBUL’DA SAĞLIK TURİZMİ KAPASİTESİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ: HEDEF SAĞLIK, İSTİKAMET İSTANBUL” adlı projesi İstanbul Kalkınma Ajansı’nın 2015 yılı Mali Destek

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış!

İlk yorumu yapan siz olabilirsiniz!

Yanıt verin