Emrah Ceylan

Emrah Ceylan

Üniversite mezuniyeti sonrası Management Trainee-Yönetici Adayı programı ile başlayan finans sektörü, bankacılık yaşamında; Türkiye’nin en büyük üç bankasının ticari şubelerinde ve genel müdürlük departmanlarında kurumsal, ticari bankacılık ve şirket bankacılığı bölümlerinde en genç porftöy yöneticisi ünvanı ile şirketlerin finansman kaynaklarına ulaşılabilmesine yönelik her türlü bankacılık ürünlerini yönetip, Türkiye’nin önde gelen kurumsal şirketlerine finansal olarak hizmet verdi.

İstanbul Üniversitesi, Sabancı Üniversitesi, Eskişehir Anadolu Üniversitesi ve İstanbul Beykent Üniversitesi’nde akademik olarak “İşletme – Ekonomi” lisans eğitimi sonrasında, “Finans Yönetimi” anabilim dalında yüksek lisansını tamamladı. Girişimcilik alanında “MBA eğitimi” aldı. Ardından “İşletme  Yönetimi” anabilim dalında doktora eğitimini tamamlama sürecindedir.

İstanbul Medipol Üniversitesi ve Nişantaşı Üniversitesi’nde “Öğretim Görevlisi” olarak Bankacılık ve Finans, Portföy Yönetimi, Bankacılık ve Sermaye Piyasaları, İşletme Yönetimi, Girişimcilik ve Finansman araştırma alanları çerçevesinde yarı zamanlı ders verdi.

KOSGEB’de akredite edilerek “Girişimcilik Eğitmeni” olarak yeni girişimcilere eğitim vermekte ve mentorluk yapmaktadır.

Ekonomist ve Finans Uzmanı  ünvanı ile çeşitli yayınlarda makaleleri yayımlanmıştır. Turkishtime Dergisi, Ekonometri Dergisi, Projeksiyon Dergisi, Dünya Gazetesi, Sivil Toplum Dergisi, KOBİ Finans, Ekonomik Gelişim Dergisi, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Dergisi gibi sektörel ve akademik yayınlarda makaleleri ve röportajları yayımlanmıştır.

STK gönüllüsü olarak Ekonomistler Platformu’na dahil olan Ceylan, “Bankacılık ve Finansman analisti” olarak raporların ve kurumun çeşitli yayınlarının hazırlanmasında görev almış, iktisadi, sosyal ve siyasi tıkanmışlıklar hakkında nitelikli katılım ile bilgiye dayalı, alternatif çözüm önerileri üreterek, çağdaş bir anlayışla Türkiye’yi küresel rekabette söz sahibi yapmak adına Ekonomistler Platformu çatısı altında çeşitli görevler üstlenmiştir. Ekonomistler Platformu Yürütme Kurulu’na dahil edilmiş, sonrasında Yürütme Kurulu Başkanı olarak görev yapmıştır. Şuanda Ekonomistler Derneği’nde “Girişimcilik Akademisi Koordinatörü” olarak görev yapmaktadır.

Ayrıca Ticari Mahkemelerde finans uzmanı olarak “bilirkişi” olarak görev yapmakta ve Beykent Üniversitesi Hukuk Fakültesi Danışma Kurulu Üyesidir.

Önceki İhracatta Maliyet ve Transit Süre
Sonraki Beşeri Sermaye ve Sanayi Stratejileri Üzerine

Yazar Hakkında

Ekonomistler Platformu
Ekonomistler Platformu 701 yazı

Ekonomistler Platformu, Türkiye’de ekonomi politikaları alanında referans bir sivil toplum örgütü olmak üzere 2000 yılından bu yana faaliyetlerini sürdürmektedir.

Bu yazıları da beğenebilirsiniz

Araştırma Kadrosu 0 Yorum

Hakan Aktaş

  Hakan Aktaş, 1982 İzmir doğumludur. 2000 yılında Şirinyer YDA Lisesi’den mezun olduktan sonra Celal Bayar Üniversitesi İİBF İşletme Bölümü’nde lisans eğitimini tamamlamıştır. 2002 yılında Ekonomistler Platformu’na katılan Aktaş, birçok

Araştırma Kadrosu 0 Yorum

Filiz Ayseli

Filiz Ayseli, 2007 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama bölümünden mezun olduktan sonra yine aynı üniversitede Fen Bilimleri Enstitüsü Şehir ve Bölge Planlama Bölümü ‘Kentsel

Araştırma Kadrosu 0 Yorum

Doç. Dr. Cem Okan Tuncel

İlk orta ve lise öğrenimini Bursa’da tamamladı.1999 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümü’nden mezun oldu.2000 yılında Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünde Araştırma görevlisi olarak çalışmaya başladı. Uludağ Üniversitesi

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış!

İlk yorumu yapan siz olabilirsiniz!

Yanıt verin