Ekonomistler Platformu Proje ve Girişimcilik Akademisi

Ekonomistler Platformu Proje ve Girişimcilik Akademisi

Ekonomistler Platformu, Türkiye ekonomisinin sürdürülebilir ve güçlü bir büyüme performansı yakalayabilmesi için 2000 yılından bu yana araştırma ve uygulamalı olarak çalışmalar yürütmektedir. Bu süreçte kamu kurumları, sivil toplum örgütleri, yerel yönetimler ve özel kurumlar ile birlikte yürütülen çalışmalar çerçevesinde kurumların çalışmalarını daha profesyonel bir çizgide yürütebilmeleri, planlama-uygulama-izleme aşamalarında daha etkin çalışabilmeleri, özel girişimcilerin de yine aynı çerçeveyi baz alarak sürdürülebilir bir iş planı içerisinde hareket etmelerini desteklemek üzere Proje ve Girişimcilik Akademisi’ni kurmuştur.

Proje ve Girişimcilik Akademisi çalışmalarını 2016-2017 çalışma döneminde üç ana alanda sürdürecektir.

  • Proje Geliştirme ve Finansmanı Eğitimleri: Türkiye’de kurumların proje geliştirme, yönetme ve izleme kapasitelerinin geliştirilmesi adına Avrupa Birliği (AB) ve Türkiye Cumhuriyeti çeşitli alanlarda programlar uygulamaktadır. Bu programlar Avrupa Birliği, Bakanlıklar ve Kalkınma Ajansları tarafından da finansal olarak desteklenmektedir.
  • Girişimcilik Geliştirme ve Finansmanı Eğitimleri: Türkiye ekonomisi için en önemli gelişme alanlarından biri genç ve dinamik nüfusun sahip olduğu bilgi ve deneyimin katma değere dönüştürülebilmesidir. Bu çerçevede KOSGEB ve Kalkınma Ajansları başta olmak üzere birçok kurum girişimciliğin geliştirilmesine yönelik olarak eğitim, destek ve finansal kaynak sunmaktadır. Bu çerçevede Ekonomistler Platformu, KOSGEB tarafından geliştirilen girişimcilik eğitimi modüllerini, Ekonomistler Platformu destekçilerinden SOLA UNITAS tarafından geliştirilen Girişimci Destek Eğitimi modülü ile birleştirerek, girişimcilere destek sunmaya çalışmaktadır.
  • Mentörlük Hizmetleri: Ekonomistler Platformu tarafından sunulan eğitim programları, eğitimlerin başarıya ulaşması için eğitim sonrası destek hizmetleriyle de devam etmektedir. Bu kapsamda proje geliştirme ve finansmanına ilişkin yönlendirme ve mentörlük hizmeti sunulmakta, girişimciler için de yine Ekonomistler Platformu gönüllüleri tarafından mentörlük desteği verilmektedir.

Ekonomistler Platformu Proje ve Girişimcilik Akademisi bünyesinde yürütülen tüm eğitim ve mentörlük programları kar amacı güdülmeden gerçekleştirilmekte, kamu kurumları (KOSGEB, Kalkınma Ajansları vs.) ve AB desteği ile gerçekleştirilen eğitim programları ise tamamen ücretsiz sunulmaktadır.

Önceki Hedef Sağlık, İstikamet İstanbul Projesi çalışmaları devam ediyor
Sonraki Hocaların Hocası Prof. Dr. Erdoğan Alkin'i anıyoruz.

Yazar Hakkında

Ekonomistler Platformu
Ekonomistler Platformu 701 yazı

Ekonomistler Platformu, Türkiye’de ekonomi politikaları alanında referans bir sivil toplum örgütü olmak üzere 2000 yılından bu yana faaliyetlerini sürdürmektedir.

Bu yazıları da beğenebilirsiniz

Proje ve Girişimcilik Akademisi 0 Yorum

Avrupa Birliği ve Kalkınma Ajansları Fonları Proje Geliştirme Eğitimi

Eğitim Tarihi: 18-22 Temmuz 2016 (5 gün) Eğitmenler: Yard. Doç. Dr. Pelin Sönmez, Filiz Ayseli, Fırat Polat Eğitim Ücreti: 800 TL + KDV (Öğrenciler için %20 indirim uygulanmaktadır. Ücrete eğitim dokümanları,

Proje ve Girişimcilik Akademisi 0 Yorum

Türkiye Ekonomisi Sertifika Programı

Ekonomistler Platformu tarafından düzenlenen ‘Türkiye Ekonomisi Sertifika Programı’ başvuruları başlamıştır. Toplamda 6 saat sürecek olan eğitim programının detayları şu şekildedir; 22 Şubat Perşembe 19:00 – 21:00, Prof. Dr. Kerem Alkin

1 Yorum

Yanıt verin