Ekonomistler Platformu Hız Kesmiyor

Ahmet Can, Ekonomistler Platformu Genel Sekreteri

 

 

 

 

İşsizlik, iş piyasaları ve çalışanlar üzerine yazdığım yazılarıma bir aylık bir ara vererek, sizleri Ekonomistler Platformu’nun yeni dönemiyle ilgili bilgilendirmek istiyorum. Sizlerinde takip ettiği üzere Ekonomistler Platformu olarak bugüne kadar hiçbir kişi, kurum ve kuruluş etkisinde kalmadan görüşlerimizi kamuoyuyla paylaştık. Toplumun tüm kesimlerine eşit duruşumuzdan asla taviz vermedik ve yine sizlerin desteğiyle birlikte yolumuza hız kesmeden devam edeceğiz.

Yeni dönem beraberinde yeni faaliyetleri de getirecek bunlardan ilki aylık ekonomi okumaları olacak. Bu faaliyetimizle birlikte her ay düzenli olarak Ekonomistler Platformu ekibi ve misafir üyelerimiz bir araya gelerek, Dünya ve Türkiye Ekonomisi üzerine belirli bir konu üstünde fikir paylaşımında bulunacak ve ortaya aylık bir ekonomi analizi çıkaracağız. İkinci olarak; Ekonomistler Platformu ve Aksoy Araştırma ortaklığıyla yapacağımız anket çalışmasıyla hem gündemdeki ekonomik gelişmelerin nabzını iş dünyası ile tutacak hem de ekonomi dünyasında güvenilir bilginin adresi olmayı sürdüreceğiz.

Geçtiğimiz yıl ilkini gerçekleştirdiğimiz Ekonomi Politikaları Enstitüsü ile ekonomi alanında saygın kişilerden oluşan danışma kurulu üyelerimiz akademisyenlerimizle, ekonomiye ilgi duyan yaklaşık 25 kişilik katılımcıyı bir araya getirerek; karşılıklı fikir alışverişine dayalı, nitelikli bilgiye birincil kaynaklardan ulaşılabilen, soru ve cevaplarla zenginleşen eğitim programımızı birkaç değişiklikle tekrardan sizlerin katılımına açacağız. Diğer taraftan Ekonomistler Platformu olarak bugüne kadar birçok AB projelerinde yer aldık ya da yer almak isteyen kurumlara danışmanlık hizmeti sunduk ayrıca bu konuda kendini geliştirmek isteyen kişilere proje yazma kamplarımızla AB proje yazımı konusunda gerekli bilgi ve beceriyi kazandırdık. Yeni dönemimizde AB proje yazma eğitimlerimizle ve önemli bilgi birikimi ve deneyime sahip olduğumuz AB, Kalkınma Ajansları, ve diğer kuruluşların hibe programlarından nasıl yararlanılacağına dair danışmanlık hizmetlerimiz devam edecektir.

Ekonomistler Platformu faaliyetlerinde aktif rol almak isteyenler resmi internet sitemizdeki dernek üyeliği sayfasından üyelik prosedürlerini yerine getirmelidirler. Yeni sürecimizde daha çok çalışıp üretkenliğimizi artırarak, genç ve dinamik ekibimize yeni üyelerimizi dahil ederek Türkiye ekonomisinin fikir fabrikasını büyüteceğiz.

 

 

En iyi geciktirici sprey resmi satış sitesidir.Geciktirici ürünlerini indirimde alabilirsiniz.

Önceki Eğitimsiz Toplumların Kanayan Yarası Şiddet
Sonraki Cari Açığın İlacı: Rasyonel Eğitim

Yazar Hakkında

Ekonomistler Platformu
Ekonomistler Platformu 701 yazı

Ekonomistler Platformu, Türkiye’de ekonomi politikaları alanında referans bir sivil toplum örgütü olmak üzere 2000 yılından bu yana faaliyetlerini sürdürmektedir.

Bu yazıları da beğenebilirsiniz

Genel 0 Yorum

Ekonomistler Derneği Yarı Zamanlı Grafik Tasarımcı İş İlanı

İş Tanımı – Derneğin etkinlikleri, yürüttüğü projelerdeki kurumsal kimlik çalışmalarını (logo, broşür, online bülten tasarımı, afiş vb.) tasarım ve baskı süreçlerinin takip edilmesi, – Derneğin reklam ve tanıtım alanlarında yer

Genel

Avrupa Birliği, Kalkınma Ajansları Hibeleri`ne Yönelik Bilgilendirme Toplantıları ve Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimleri

Pelin Bingöl, Ekonomistler Platformu Başkan Yardımcısı   Sosyal faydayı amaçlayan faaliyetleri, kurumlara entegre edilecek yenilikçi sistemleri, eğitim faaliyetlerini, işletmeyi geliştirici ekipman ve aletleri temin edebilmek için gereken parasal desteği içeren

Genel

Cari Açık ve Türkiye – Gökhan Ezgin

Cari açık gündemi belirlemeye devam ediyor Seçim yılı olmasına rağmen, gündemi seçimin belirlemesini beklerdik ama Türkiye’de son yıllarda değişen pek çok şeyin başında siyasi ve ekonomik istikrarın gelmesi, bu beklentiyi