Ekonomistler Platformu Hız Kesmiyor

Ahmet Can, Ekonomistler Platformu Genel Sekreteri

 

 

 

 

İşsizlik, iş piyasaları ve çalışanlar üzerine yazdığım yazılarıma bir aylık bir ara vererek, sizleri Ekonomistler Platformu’nun yeni dönemiyle ilgili bilgilendirmek istiyorum. Sizlerinde takip ettiği üzere Ekonomistler Platformu olarak bugüne kadar hiçbir kişi, kurum ve kuruluş etkisinde kalmadan görüşlerimizi kamuoyuyla paylaştık. Toplumun tüm kesimlerine eşit duruşumuzdan asla taviz vermedik ve yine sizlerin desteğiyle birlikte yolumuza hız kesmeden devam edeceğiz.

Yeni dönem beraberinde yeni faaliyetleri de getirecek bunlardan ilki aylık ekonomi okumaları olacak. Bu faaliyetimizle birlikte her ay düzenli olarak Ekonomistler Platformu ekibi ve misafir üyelerimiz bir araya gelerek, Dünya ve Türkiye Ekonomisi üzerine belirli bir konu üstünde fikir paylaşımında bulunacak ve ortaya aylık bir ekonomi analizi çıkaracağız. İkinci olarak; Ekonomistler Platformu ve Aksoy Araştırma ortaklığıyla yapacağımız anket çalışmasıyla hem gündemdeki ekonomik gelişmelerin nabzını iş dünyası ile tutacak hem de ekonomi dünyasında güvenilir bilginin adresi olmayı sürdüreceğiz.

Geçtiğimiz yıl ilkini gerçekleştirdiğimiz Ekonomi Politikaları Enstitüsü ile ekonomi alanında saygın kişilerden oluşan danışma kurulu üyelerimiz akademisyenlerimizle, ekonomiye ilgi duyan yaklaşık 25 kişilik katılımcıyı bir araya getirerek; karşılıklı fikir alışverişine dayalı, nitelikli bilgiye birincil kaynaklardan ulaşılabilen, soru ve cevaplarla zenginleşen eğitim programımızı birkaç değişiklikle tekrardan sizlerin katılımına açacağız. Diğer taraftan Ekonomistler Platformu olarak bugüne kadar birçok AB projelerinde yer aldık ya da yer almak isteyen kurumlara danışmanlık hizmeti sunduk ayrıca bu konuda kendini geliştirmek isteyen kişilere proje yazma kamplarımızla AB proje yazımı konusunda gerekli bilgi ve beceriyi kazandırdık. Yeni dönemimizde AB proje yazma eğitimlerimizle ve önemli bilgi birikimi ve deneyime sahip olduğumuz AB, Kalkınma Ajansları, ve diğer kuruluşların hibe programlarından nasıl yararlanılacağına dair danışmanlık hizmetlerimiz devam edecektir.

Ekonomistler Platformu faaliyetlerinde aktif rol almak isteyenler resmi internet sitemizdeki dernek üyeliği sayfasından üyelik prosedürlerini yerine getirmelidirler. Yeni sürecimizde daha çok çalışıp üretkenliğimizi artırarak, genç ve dinamik ekibimize yeni üyelerimizi dahil ederek Türkiye ekonomisinin fikir fabrikasını büyüteceğiz.

 

 

En iyi geciktirici sprey resmi satış sitesidir.Geciktirici ürünlerini indirimde alabilirsiniz.

Önceki Eğitimsiz Toplumların Kanayan Yarası Şiddet
Sonraki Cari Açığın İlacı: Rasyonel Eğitim

Yazar Hakkında

Ekonomistler Platformu
Ekonomistler Platformu 702 yazı

Ekonomistler Platformu, Türkiye’de ekonomi politikaları alanında referans bir sivil toplum örgütü olmak üzere 2000 yılından bu yana faaliyetlerini sürdürmektedir.

Bu yazıları da beğenebilirsiniz

Genel

Makro Görünüm Eylül

Fırat Polat, Ekonomistler Platformu Genel Sekreter Yardımcısı           HIZLI BÜYÜME VE SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK Üretim yöntemi ile hesaplanan gayri safi yurtiçi hasıla tahmininde, 2011 yılı ikinci üç aylık döneminde

Genel 0 Yorum

Olağanüstü Genel Kurul Daveti

Ekonomistler Derneği Yönetim Kurulu’nun 04.10.2016 tarihinde gerçekleştirilen toplantısında alınan karar gereği aşağıda belirtilen genel kurul gündemi kapsamında üyelerini 22.10.2016 saat 10.00’da olağanüstü genel kurul toplantısına davet etmektedir. Üyelerimizin bilgilerine sunarız.

Genel

Makro Görünüm – Fırat Polat

Ülkemizin iyiden iyiye seçim atmosferine girdiği şu günlerde, ekonomimiz de 2011 yılındaki seyrini netleştirmeye başlamış bulunmakta. Girilen seçim süreci Türkiye ekonomisini de yeterince ısıtmışa benziyor. Seçimlere çok kısa bir süre