SABAH – Türkiye’deki yatırım fırsatlarını anlatacağız

Ekonomistler Platformu, 22 Nisan’da New York’ta yapılacak. Toplantıda ekonomistler ve bürokratlar gelişmeleri anlatacak.

Türkiye’nin en etkin ekonomik sivil toplum örgütü Ekonomistler Platformu, “Ekonomi Politikaları Zirvesi”nin beşincisini, New York’ta dünya ekonomisinin önde gelen isimlerinin katılımıyla düzenliyor. Türkiye’de yatırım ortamının iyileştirilmesi konusunda önemli adımlar atıldığını anlatmak ve ekonomi dünyasının belirleyicileriyle ülke riskini tartışmak amacıyla 22 Nisan’da New York’taki Millenium Oteli’nde yapılacak toplantıya, Dünya ve Türk ekonomisinin önde gelenleri katılacak.

Ekonomistler Platformu’nun Başkanı Tuna Bekleviç, toplantıya Arjantin ekonomik reformunun babası eski Ekonomi Bakanı Domingo Cavallo, Harvard Üniversitesi ve MIT’in dünyaca ünlü ekonomi profesörleri Dani Rodrik ile Daron Acemoğlu’nun yanı sıra Türkiye’den Merkez Bankası Başkanı Süreyya Serdengeçti, Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurumu (BDDK) eski Başkanı Engin Akçakoca, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Kemal Derviş, Hazine eski Müsteşarı Faik Öztrak gibi kişilerin katılacağını belirtti.

Bekleviç, özellikle Türkiye’nin rekabet avantajlarını ABD’deki yatırımcılara anlatabilmek amacıyla düzenledikleri toplantıya, Türkiye’ye ilgi duyan yerli yabancı herkesin katılımını beklediklerini söyledi. ABD’deki amaçlarının Türkiye’nin rekabet avantajlarını yatırımcılara anlatabilmek, bu ülkede faaliyet gösteren Türk şirketlerinin haklarını korumak ve Türkiye’ye yapılacak yatırımlarda danışmanlık hizmetleri sağlamak olduğunu ifade eden Bekleviç, bu amaçla ABD’de bir vakıf kurduklarını da sözlerine ekledi.

Önceki ZAMAN - Apo’ya ‘sayın’ diyen ekonomist bakanı kızdırdı
Sonraki HÜRRİYET - Ekonomistler Platformu: 3N için numara taşınabilirliği davası beklenmeli

Yazar Hakkında

Ekonomistler Platformu
Ekonomistler Platformu 676 yazı

Ekonomistler Platformu, Türkiye’de ekonomi politikaları alanında referans bir sivil toplum örgütü olmak üzere 2000 yılından bu yana faaliyetlerini sürdürmektedir.

Bu yazıları da beğenebilirsiniz

Basında Ekonomistler 0 Yorum

Değişen düşünce kuruluşları – Türkiye Gazetesi 11.02.2012

Türkiye siyaseti son on yılda büyük bir değişim yaşarken, düşünce kuruluşları da bu dönüşüme bağlı olarak kendilerini yeniledi. Toplumsal meselelere ilgimin arttığı yıllarda düşünce kuruluşlarının önünde ciddi engeller vardı. 2000

Basında Ekonomistler

RADİKAL – Derviş, Yılın Ekonomisti

Ekonomistler Platformu’nun 7 Ocak 2003 tarihinde internet sitesinde başlattığı ‘Yılın Ekonomisti’ anketinden yüzde 35 oy alan Kemal Derviş seçildi. Derviş; aynı zamanda Ekonomistler Platformu üyelerinin katılımıyla gerçekleşen ve 57 aday

Basında Ekonomistler

DÜNYA – Ekonomistler Platformu’nun hazırladığı ‘Bankacılık Öneriler Paketi’ önümüzdeki hafta TBMM’de

İSTANBUL – İnternetteki en önemli ve en geniş katılımlı düşünce ve tartışma platformlarından biri olan Ekonomistler Platformu tarafından hazırlanan Bankacılık Öneriler Paketi önümüzdeki hafta TBMM’de görüşülecek. Ekonomistler Platformu yöneticisi Tuna